Threads – co to jest i jak można na nim zarobić?


Świat mediów społecznościowych ewoluuje, a w centrum tej zmiany pojawia się Threads od Meta – platforma zaprojektowana, by zapewnić bardziej osobiste doznania.Ta innowacyjna aplikacja rzuca wyzwanie tradycyjnym mediom, oferując bardziej intymne i skoncentrowane środowisko dla wymiany treści. Skierowana do tych, którzy cenią sobie bezpośrednie i osobiste połączenia, Threads obiecuje odświeżyć sposób, w jaki dzielimy się momentami życia. Czy stanie się nowym ulubieńcem wśród użytkowników mediów społecznościowych? Jak Threads może przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu?

Threads - co to jest i jak można na nim zarobić?

Czym jest Threads?

Threads to aplikacja komunikacyjna od Meta, zaprojektowana, by ułatwić bardziej intymne i skoncentrowane dzielenie się treściami. Stworzona z myślą o zbliżeniu użytkowników do ich najbliższego grona, umożliwia szybką wymianę zdjęć, filmów i statusów bezpośrednio z wyselekcjonowaną grupą obserwujących. Jej prostota i skupienie na podstawowej komunikacji wyróżniają Threads na tle innych platform mediów społecznościowych, oferując użytkownikom nową przestrzeń do budowania głębszych relacji. To narzędzie, które reaguje na rosnące zapotrzebowanie na autentyczność i bezpośredniość w Internecie.

Jakie możliwości oferuje Threads?

Threads oferuje użytkownikom unikatową platformę do komunikacji, opierającą się na kilku kluczowych funkcjach:

  • Tworzenie krótkich postów: Użytkownicy mogą dzielić się postami tekstowymi o ograniczeniu do 500 znaków, umożliwiając skupienie na konkretnej treści.
  • Multimedia: Oprócz tekstu, na Threads można publikować zdjęcia i filmy, co dodaje dynamiki każdej opublikowanej treści.
  • Interakcja z użytkownikami: Aplikacja umożliwia reagowanie na posty, komentowanie ich i przesyłanie dalej, sprzyjając budowaniu społeczności.
  • Obserwacja kont: Możesz śledzić inne profile, co jest kluczowe dla utrzymywania połączeń i odkrywania nowych treści.
  • Brak reklam: Na chwilę obecną brak bezpośrednich reklam umożliwia użytkownikom cieszenie się treściami bez zakłóceń.

Dla tych, którzy używają Threads bez logowania, możliwości są ograniczone do przeglądania kont i treści, co nadal umożliwia dostęp do publicznie dostępnych informacji.

Jak założyć konto na Threads?

Rozpoczęcie korzystania z Threads może być tak proste jak zalogowanie się za pomocą Twojego istniejącego konta na Instagramie, co pozwala na bezproblemową synchronizację i dostęp do już grona obserwujących z ig. Dla tych, którzy cenią sobie prywatność, Threads oferuje opcję przeglądania jako gość, pozwalającą na obserwowanie treści bez konieczności angażowania się w interakcje społeczne. Ten wybór stanowi świetną okazję do eksplorowania Threads i decydowania o sposobie wykorzystania platformy w zależności od własnych preferencji komunikacyjnych i prywatności.

Jak założyć konto na Threads?

Popularność Threads

Statistic: Number of Threads sign-ups worldwide as of July 10, 2023 (in millions) | Statista
Find more statistics at Statista

Threads zadebiutował w lipcu 2023 roku, przyciągając uwagę wirtualnego świata swoim innowacyjnym podejściem do mediów społecznościowych. Trendy Google pokazują szczyt zainteresowania w momencie premiery, z kolejnym wyraźnym wzrostem po wprowadzeniu aplikacji na polski rynek w grudniu tego samego roku. Według danych ze Statista, liczba rejestracji użytkowników doświadczyła wykładniczego wzrostu, Threads osiągnął 100 milionów użytkowników w zaledwie pięć dni po globalnym debiucie. Te statystyki świadczą o błyskawicznym przyjęciu Threads przez użytkowników na całym świecie, z Polską uzupełniającą listę krajów, gdzie platforma zdobywa swoich zwolenników. Po udanej premierze, zainteresowanie wyszukiwaniem frazy „Threads” w Google szybko spadło, co może sugerować przejście użytkowników na bezpośrednie korzystanie z aplikacji mobilnej, zamiast przeglądarki.

Threads na google play

Jak firmy mogą wykorzystać Threads do promocji?

Threads od Meta to nowe pole do promocji dla firm, które może być wykorzystane w wielu twórczych sposobach:

Konkursy i kampanie interaktywne

Użyj Threads do tworzenia konkursów, gdzie uczestnicy mogą wrzucać własne zdjęcia lub odpowiedzi. Jest to doskonała okazja, by generować oryginalne treści i zwiększać zaangażowanie wokół Twojej marki. Pamiętaj, by nagradzać zwycięzców, co dodatkowo zachęci do udziału i rozpowszechnienia akcji.

Zaangażowanie influencerów

Nawiąż współpracę z influencerami na Threads, którzy mogą promować Twoje produkty w autentyczny sposób. Ich zadaniem będzie dzielenie się autentycznymi historiami, jak produkty wpłynęły na ich życie, co może przekonać ich obserwujących do Twojej marki. Wpływowi twórcy mogą też odpowiadać na wątki i pytania, co buduje relacje i zaufanie.

Case studies

Opowiedz historie sukcesu Twoich klientów, pokazując, jak produkty lub usługi spełniły ich oczekiwania. Dziel się wynikami, recenzjami i opiniami, które pomogą potencjalnym klientom zobaczyć wartość Twojej oferty. Case studies w formie wątków mogą wzbudzić zaufanie i podkreślić reputację Twojej marki.

Dyskusje na tematy branżowe

Zainicjuj wątki na aktualne tematy branżowe, by pokazać ekspertyzę i wiedzę Twojej firmy. Takie dyskusje pozycjonują Twoją markę jako lidera w branży. To także okazja do zbierania cennych informacji zwrotnych od klientów i innych ekspertów.

Uruchomienie serii edukacyjnych

Threads może być platformą do udostępniania porad, przewodników czy informacji branżowych. Taka wiedza pomoże budować wizerunek eksperta i może przyciągać do Twojego profilu nowych obserwujących. Regularne, wartościowe treści edukacyjne podnoszą wartość Twojej marki w oczach obserwatorów.

Zapowiedzi wydarzeń i webinarów

Informuj o nadchodzących wydarzeniach, takich jak webinary czy konferencje. Threads może służyć do publikowania szczegółów, budowania napięcia przed wydarzeniem i angażowania odbiorców. Może to również posłużyć jako platforma dla uczestników do zadawania pytań przed wydarzeniem, co zwiększa jego atrakcyjność.

Threads vs X (Twitter) – porównanie

Porównując Threads i X (Twitter) w kontekście marketingowym i użytkownika, istnieją wyraźne różnice w obu platformach. X jest zdominowany przez mężczyzn w wieku 25-34 lat, służy jako centrum dla profesjonalistów, dziennikarzy i polityków, i oferuje rozbudowane narzędzia reklamowe z zasięgiem ponad 500 milionów użytkowników miesięcznie. Threads, choć nowy na rynku, już zgromadził imponującą liczbę ponad 140 milionów użytkowników, z mężczyznami stanowiącymi około 68% użytkowników i głównie z pokolenia Z. Na Threads, posty są zazwyczaj luźniejsze, a użytkownicy eksperymentują z treścią, adaptując się do algorytmów. Natomiast X jest platformą do szerokiego zasięgu i specyficznego targetowania. Threads ma większy limit znaków w postach – 500 w porównaniu do 280 na X, oraz możliwość publikacji dłuższych wideo. Brak bezpośrednich wiadomości i edycji postów na Threads może zachęcać do bardziej przemyślanej komunikacji. Wymiana treści na Threads wydaje się sprzyjać głębszemu zaangażowaniu, podczas gdy X oferuje szybkie, chwilowe interakcje z globalną publicznością. Ta różnica w podejściu może wpływać na to, jak marki i osoby publiczne używają tych platform do komunikacji i budowania swojej obecności online.

Threads vs X - Table from Statista

All further information on this statistic can be found at Statista

Podsumowanie

Threads wydaje się mieć potencjał do kreowania bardziej autentycznych relacji online, zarówno w kontekście osobistym, jak i biznesowym. Jego unikalne funkcje, które promują głębszą interakcję, mogą zaoferować firmom nowe sposoby na budowanie zaangażowania wśród klientów. Ponadto brak bezpośrednich reklam może zmusić marketerów do bardziej kreatywnego podejścia do komunikacji z odbiorcami. To zachęta, aby marki eksperymentowały z Threads, odkrywając świeże metody dotarcia do użytkowników i wykorzystywały platformę do tworzenia bardziej osobistego obrazu swojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem “Ig – Czym jest Instagram, dla kogo i jak go używać?”.

5/5 - (10)
Podsumowanie
Artykuł
Threads - co to jest i jak można na nim zarobić?
Opis
Świat mediów społecznościowych ewoluuje, a w centrum tej zmiany pojawia się Threads od Meta – platforma zaprojektowana, by zapewnić bardziej osobiste doznania.Ta innowacyjna aplikacja rzuca wyzwanie tradycyjnym mediom, oferując bardziej intymne i skoncentrowane środowisko dla wymiany treści. Skierowana do tych, którzy cenią sobie bezpośrednie i osobiste połączenia, Threads obiecuje odświeżyć sposób, w jaki dzielimy się momentami życia. Czy stanie się nowym ulubieńcem wśród użytkowników mediów społecznościowych? Jak Threads może przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu?
Autor
Wydawca
Wedo
Logo wydawcy