Tworzenie stron WWW – Dlaczego warto wybrać CMS?


Prowadzisz biznes, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach Twoi potencjalni Klienci poszukują usług w internecie. Dlatego tak ważna jest obecność firmowej strony w sieci. Posiadając witrynę Twoja firma staje się wiarygodna, co skutkuje większym zaufaniem ze strony klienta. Kreując markę w Internecie masz szanse na pewne zwiększenie zysków oraz zainteresowania Twoim produktem lub usługą. Pozyskanie nowych klientów to najczęstszy powód założenia strony internetowej. Należy również zadbać o inne funkcje strony, które powinna spełniać:

  • wzbudzać zainteresowanie i zaufanie
  • zapewniać intuicyjne poruszanie użytkownika i szybkie odnalezienie informacji
  • wyróżniać się na tle konkurencji

Tworzenie strony WWW z systemem CMS to podstawa prowadzenia firmy w dzisiejszych czasach. Każdy, kto chce dostarczać produkty lub usługi dla swoich obecnych i przyszłych klientów, musi stworzyć rozpoznawalną markę, która będzie kojarzona z określonymi usługami, dlatego nieodłączną częścią biznesu jest posiadanie własnej strony internetowej.

CMS – jest to strona z Systemem Zarządzania Treścią (z ang. Content Management System) to strona WWW, której zawartość można przede wszystkim  łatwo zmieniać i uaktualniać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Podstawowym zadaniem platform CMS jest oddzielenie treści (zawartości tekstowej serwisu) od wyglądu (szaty graficznej i szablonu). Po wprowadzeniu nowych informacji przez uprawnionego redaktora system przenosi je do bazy danych jednocześnie wypełniając nimi odpowiednie miejsca na stronach WWW. Systemy CMS posiadają narzędzia wspierające pozycjonowanie strony. Uogólniając system CMS pozwala na wprowadzanie zmian na  stronie za pomocą prostego edytora tekstowego. Strona posiada panel administracyjny, do którego dostęp jest chroniony hasłem znanym jedynie administratorowi.

Firmowa strona WWW w CMS
Tworzenie stron internetowych CMS

Jako Agencja Reklamowa dostarczamy produkt, którym jest strona internetowa WWW zbudowana w CMS, będzie solidną podstawą do tworzenia kampanii reklamowej, pozyskiwania Klientów i tworzenia analiz zachowań i budowania profilu użytkownika. Posiadając wieloletnie doświadczenie w branży tworzenia strony internetowych CMS mamy pewność , że strona internetowa dla firmy jest jej najlepszą wizytówką i formą reklamy, która umożliwia stały rozwój i uzupełnianie oferty. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest postawienie strony na systemie CMS, który nadążą za każdymi zmianami zachodzącymi w Twojej firmie.

CMS jako forma programu komputerowego dostępna jest przez przeglądarkę internetową, która umożliwia wprowadzenie zmian na stronie i głównie do tego jest zastosowywany. Projekt strony i zbudowanie intuicyjnej ścieżki dla użytkownika najlepiej wykona specjalista z tej branży. Budując stronę w oparciu o system CMS konieczne jest określenie głównych elementów strony internetowej, a dzielą one się na :

Frontend – front strony internetowej. Wszystko co widzimy wchodząc na stronę internetową, grafika i treści, bazuje na wcześniej przygotowanym layoucie czyli układzie strony internetowej. Layout tworzy programista, definiuję on gdzie dany element strony internetowej ma się znajdować, w jaki sposób powinien się wyświetlać , w jakim będzie rozmiarze, kolorze oraz wiele innych składowych elementów jaki ma posiadać rozmiar i kolor oraz wiele innych składowych dla wszystkich elementów umieszczonych na stronie.

Backend – zaplecze strony. Ten element można nazwać wcześniej wspomnianym CMS-em  jest to określony element strony na którym znajduję się Panel zarządzania stroną. Administrator posiadający login oraz hasło ma możliwość:

  • wprowadzanie zmian w treści;
  • zmiany kolejności istniejących zakładek;
  • tworzenie nowych zakładek;
  • dodawanie grafiki i zdjęć;
  • tworzenie formularzy kontaktowych;
  • i wiele innych.

Jeśli zadajesz sobie pytania  – do czego będzie mi potrzebny CMS i dlaczego tak istotne jest, żeby moja strona go posiadała? Odpowiedź jest prosta, masz stały dostęp do edycji strony dla wygody klientów, którzy oczekują aktualnych informacji.

4.7/5 - (10)