Jak prowadzić newsletter, by poprawić swoją sprzedaż? Poradnik!

Jak prowadzić newsletter, by poprawić swoją sprzedaż?

Autor: Sebastian Młynarczyk

Prowadzenie newslettera jest skuteczną metodą pozwalającą zwiększyć popularność świadczonych usług oraz oferowanych produktów. Dzięki regularnym komunikatom trafiającym w odpowiedniej formie bezpośrednio do klientów, możesz budować z nimi trwałe relacje skutkujące w przyszłości wzrostem zysków Twojego przedsiębiorstwa. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek na temat prowadzenia skutecznego newslettera! Miłej lektury.

Jak prowadzić newsletter?

Newsletter – co to jest?

Newsletter to inaczej mówiąc forma tzw. seryjnego mailingu, który może być personalizowany i dostosowywany do indywidualnych preferencji subskrybentów. Wielu nazywa newslettery również rodzajem komunikacji elektronicznej, w której firma lub organizacja regularnie wysyła do swoich subskrybentów informacje o nowościach oraz promocjach.

Jak poprawić swoją sprzedaż poprzez newsletter? – 5 kroków do sukcesu Twojego biznesu w Internecie!

Aby poprawić sprzedaż w swojej firmie poprzez prowadzenie newslettera, należy przestrzegać 5 ważnych zasad, a mianowicie:

 1. dostarczaj wartościowe treści – ludzie chętniej otwierają i czytają maile, które są dla nich interesujące i przydatne (dlatego warto dostosować swój przekaz do konkretnej grupy docelowej, bez zbędnego generalizowania);
 2. personalizuj wiadomości – używaj imion odbiorców i dostosuj treść do ich zainteresowań oraz potrzeb, zgodnie z aktualnymi standardami branżowymi;
 3. skup się na budowaniu długotrwałych relacji – wysyłany content powinien mieć charakter informacyjny i edukacyjny, ale z właściwie dostosowanymi elementami sprzedażowymi;
 4. używaj odpowiedniego języka i tonu – pamiętaj, że maile są osobistym kanałem komunikacji, dlatego staraj się dostosować nie tylko treści, ale także język i ton;
 5. testuj i analizuj – testuj różne typy treści i formy, a następnie analizuj wyniki, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej.

Pamiętaj również, aby wykorzystywać odpowiednie oprogramowanie do automatyzacji. Korzystaj z narzędzi automatyzujących najważniejsze czynności w celu zwiększenia skuteczności swoich działań i co najważniejsze zaoszczędzenia czasu.

Newsletter a poprawa sprzedaży – o czym jeszcze warto pamiętać?

Jak newsletter wpływa na naszą sprzedaż

Rekomendujemy również rozszerzać listę odbiorców poprzez zachęcanie do subskrypcji, zamieszczanie formularzy zapisu na stronie internetowej oraz wdrażanie tzw. linków subskrypcyjnych w innych komunikatach e-mail. Istotna jest także regularność wysyłki – dzięki temu odbiorcy przyzwyczają się do otrzymywania stosownych komunikatów od Twojej firmy. Powinieneś dodatkowo monitorować i reagować na feedback w celu jeszcze lepszego spersonalizowania swoich działań.

Korzyści związane z prowadzeniem newslettera – jak to wygląda w praktyce?

Prowadzenie newslettera niesie za sobą wiele istotnych korzyści. To m.in.:

 • bezpośredni kontakt z klientami;
 • budowanie relacji;
 • przypominanie konsumentom o Twojej ofercie;
 • przyciągnięcie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży;
 • dotarcie do grupy odbiorców, które już wcześniej były zainteresowane ofertą.

Newsletter to również skuteczna forma marketingu bezpośredniego pozwalająca na dotarcie do konkretnej grupy odbiorców z personalizowanym przekazem.

Podsumowanie

Aby poprawić swoją sprzedaż poprzez newsletter, ważne jest, aby dostarczać wyłącznie wartościowe treści (które nie są stricte reklamowe), personalizować maile i skupiać się przede wszystkim na edukowaniu odbiorców, dbając także o regularność wysyłki. Istotnym aspektem jest również monitorowanie i reagowanie na feedback. Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie tego wpisu i życzymy powodzenia w maksymalizacji sprzedaży poprzez newsletter.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce prowadzenia newsletterów?

#1 Dlaczego warto prowadzić newsletter?

Regularne prowadzenie newslettera pozwala bezpośrednio kontaktować się z klientami. Dzięki temu możliwe jest budowanie długotrwałych relacji na linii przedsiębiorstwo → konsument oraz popularyzowanie oferty. Wysyłanie perswazyjnych komunikatów przyciąga również nowych klientów i maksymalizuje sprzedaż w Twoim przedsiębiorstwie.

#2 Jak często powinienem wysyłać newsletter?

Jako doświadczona agencja reklamowa rekomendujemy wysyłać newslettery minimum 3-4 razy w miesiącu. Jednocześnie należy to robić nie radziej niż raz w miesiącu – aby odbiorcy o Tobie nie zapomnieli.

#3 Jakie treści powinien zawierać newsletter?

Treści, które powinny się znaleźć w newsletterze, to m.in.: aktualności dotyczące Twojej firmy, promocje i oferty specjalne, poradniki oraz artykuły branżowe.

#4 Jak zwiększyć skuteczność newslettera?

Aby zwiększyć skuteczność newslettera, warto dostosować treści do grupy docelowej, stosować atrakcyjne grafiki i nagłówki oraz testować różne formy i częstotliwości wysyłki.

#5 Jakie narzędzia mogę wykorzystać do tworzenia i wysyłki newsletterów?

Istnieje wiele narzędzi do tworzenia i wysyłki newsletterów, takich jak Mailchimp, Constant Contact, Campaign Monitor itp. Warto przetestować kilka z nich i wybrać program najlepiej odzwierciedlający Twoje preferencje i założenia projektowe.

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

 • Czym jest newsletter?
 • Jak poprawić swoją sprzedaż poprzez newsletter?
 • Dlaczego warto prowadzić newsletter?
 • Jak często należy wysyłać newsletter?
 • Jakie treści powinien zawierać newsletter?
 • Jak zwiększyć skuteczność newslettera?
 • Jakie narzędzia warto wykorzystać do tworzenia i wysyłki newsletterów?
4.9/5 - (9)